9 Haziran 2010 Çarşamba

Vibratörler; binbir çeşit, tek amaç!


Piyasada bulunabilecek envai çeşit vibratörlerle ilgili önem vermemiz gereken ilk faktör sağlık açısından malzemenin anti-alerjik esaslı olmasıdır.
Genellikle şarjlı pillerle çalışırlar veya cep telefonu gibi şarj edilebilir pilleri entegre vaziyette üstünde bulunur.
Renk, çeşit, biçim vesaire konularda neredeyse yüzlerce alternatif vardır.

Vibratör çeşitlerinin kategorizasyonlarında çok farklı kriterler söz konusu olsa da, ben en temel ayrım olarak, dahili ve harici bir kategorizasyonu doğru buluyorum ilk elde.
Yani vibratörleri kabaca üç sınıfa ayıracağız ilk etapta;

1. Klitoral vibratörler
Adından da anlaşılacağı gibi dışarıdan uygulama için geliştirilmiş cihazlardır bunlar. Kendi içlerinde ikiye ayrılırlar;
a-)Titreşim esaslı klitoral uyarıcılardır. genelde avuc içi masaj aleti formundadırlar. Klitoris'e bastırarak uygulandığında, sinir uçlarını uyarmayı ve klitoral bir zevk yaşatmayı hedeflerler.
b-)Bu gruptaki cihazlar daha çok pompalama prensibiyle çalışırlar. Küçük bir pompaya benzeyen vantuz ucu sayesinde klitoris üzerindeki sinir uçlarını uyararak ikamesi zor bir etkiyle zevk sağlamayı hedeflerler.2. Vajinal vibratörler
Vajina içinde aksiyon yaratan vibratörlerdir. Hedefleri klitorisle uğraşmadan, direkt vajinal orgazma yöneliktir. Çok sayıda çeşit barındırırlar.
a-)Realistik vibratörler
Adından da anlaşılacağı gibi, gerçek bir penis formunda ve dokusundadır. Genelde silikon malzemeden üretilirler. Çok çeşitli renklerde ve boyutlarda olanlarını bulmak mümkündür. "Yumurtalıklı" versiyonları klitoris teması sağlayarak uyarım etkisini arttırır, ama sadece penis formunda olanları da gayet yaygındır.

b-)G Noktası vibratörleri
Vajinal orgazmın anahtarı olan G noktasını daha efektif uyarabilmek için tasarlanmışlardır. Genellikle baş kısmı dışarıya doğru kıvrık olur. Bu bölüm, vajina ön duvarında, ortalama 6 cm'lik bir derinlikte bulunan G noktasını uyararak orgazma hizmet eder.2008 Yılında, cinsel oyuncak endüstrisine bir ilki yaşatarak, dünyanın önemli tasarım ödüllerinden birini (Red Dot Design Award) kazanan ürün de, yine bir G noktası vibratörüdür.

c-)İkili penetrasyon vibratörleri
Adından da anlaşılabileceği gibi, aynı anda hem vajinal, hem de anal yoldan ikili bir giriş sağlayarak bedenin zevk kapılarını zorlar. Kendi içinde çeşitli varyasyonları vardır. Anal giriş kısmı sabit (hareketsiz) olanlarının yanında, hem anal hem vajinal girişlere eşit oranda titreşim vererek çalışan modelleri de mevcuttur. Anal giriş için tasarlanmış kısmın da, tıpkı vajinal ürünlerdeki gibi çeşitli ebatlarda ve formlarda olanları vardır.
d-)Vajinal top ve yumurtalar
Tamamıyla vajina içine giren tek vibratör grubudur. Genellikle top veya yumurta formunda olurlar. Top tarzı tasarımlar iki veya daha fazla plastik/akrilik topun kısa mesafeli iplerle birleştirilmesiyle oluşturulmuşlardır. Genellikle içlerinde (tercihen kurşun benzeri) ağır bir maddeden ikinci bir top olur. Vajina içindeyken en ufak bir harekette bu ikinci ağır top, içinde bulunduğu diğer topu sarsarak bir vibrasyon etkisi yaratır. Bazı diğer vibratörler gibi anal kullanımı da oldukça yaygındır.

Yumurtalar içe genellikle bir uzaktan kumanda, veya direkt gövdesinden çıkan bir kabloyla, dışarıdan kontrol edilebilir cihazlardır. Tamamiyle vajina içinde kullanıldıkları için, titreşim fonksiyonu ancak bu şekilde kontrol edilebilir zaten.
Vajinal topların da, aynen bu şekilde uzaktan kumandalı modelleri mevcuttur.

3. İki veya üç fonksiyonlu vibratörler
Cinsel eğlence ürünleri endüstrisinde "Rabbit" adıyla anılan bu vibratörler, multifonksiyonel tasarımlarıyla dikkat çekmektedir.
Hem beden içi uyanırımı (vajinal ve/veya anal), hem dışarıdan uyarımı (klitoral ve/veya anal) aynı anda gerçekleştirmekte olup, yarattığı yoğun etki nedeniyle her daim yüksek satış rakamlarına ulaşarak, ürün grubunun vazgeçilmez assolistlerinden biri olmuştur. Gerçekten her kadının denemesi gereken bir tecrübe vaadetmektedirler.
Tüm bu genel kategorizasyonun ötesinde, sayılamayacak kadar çeşitli biçim ve fonksiyonlarda özel tasarımlar da mevcuttur vibratörler konusunda. Bunları genel bir sınıflandırmaya dahil etmektense, bazı özel ve ilgi çekici modelleri örneklemeyi tercih ediyorum,

Oral seks vibratörleriParmak vibratörleri


Lezbiyen çiftler için vibratörler


Heteroseksüel çiftler için vibratörler
İnce kısım erkek için anal, kalın kısım ise kadın için vajinal penetrasyonda kullanılır


Uzaktan kumandalı vibratörler
İç çamaşırı gibi içe giyilebilir yahut penetrasyon halindeyken üzerine giyinilip dışarıya çıkılabilir. Çiftler arasında eğlenceli bir oyun alanı yaratır bu küçük sır.
Bir rivayete göre geçtiğimiz yıllardaki bir oscar törenine giderlerken Angelina'nın içinde bu varmış... Tabii Brad'de de kumandası! :)


Penise takılan klitoris vibratörleri
Seks esnasında penise (penis yüzüğü gibi) takılan ve kadın için klitoral zevk sağlayarak seksi destekleyen bir üründür.
Ayrıca üzerinde (kadın için) anal penetrasyon parçası olan modeller de mevcuttur


Vibratörlü mobilyalarKaynaklar:

5 yorum:

 1. Bu kadar cok cesidi oldugunu bilmiyordum vala:) Su Rabbit de bana hep Sex and The City'yi hatirlatir

  YanıtlaSil
 2. çok heycanlı =)

  dildo cenneti gibi, eline sağlık (söz kayıttan dışarı)

  YanıtlaSil
 3. dildo sektörü de almış başını gitmiş :)

  YanıtlaSil
 4. Talebin olduğu herşey gelişir sözü geldi aklıma. Özellikle adult sektörünün geliştiği kadar hiç bir sektör gelişmiyordur herhalde. 10 sene sonra herşeyi kendi kendine halleten küçük cihazlar çıkmasından korkmaktayım.. kadınların erkeğe ihtiyacı kalmamasından.

  YanıtlaSil
 5. Buyrun http://www.duslerinotesi.com/

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails